Придбання кухонного гарнітура – серйозний вибір, до якого слід підготуватися заздалегідь і дуже грунтовно. Перед покупкою, потрібно чітко визначитися з основними факторами, не забуваючи про дрібниці. До того ж, кухня – кімната загального користування, а значить і рішення про замовлення того чи іншого кухонного гарнітура ви повинні приймати разом з сім’єю. Бажано прийти до спільного рішення будинку, щоб уникнути сварок і непримиренних розбіжностей в салоні або магазині.
Як правильно вибрати кухню на замовлення? Цей процес може бути легким і простим, якщо ви врахуєте 10 основних правил і обов’язкових критеріїв для вибору кухонного гарнітура.
Для цього знадобиться рулетка, лист паперу і олівець. З індивідуальними розмірами кухні вибір буде правильним і точним. Головне – запишіть всі необхідні відстані: висота стель, довжина стін, відстань до підвіконня, відстані між дверним і віконним прорізом і т.д.
Визначтеся з розстановкою меблів (в одну лінію, кутом, п-образно або островом). Подумайте і прорахуйте кількість полиць, тумб, шаф та інших предметів меблів. Проведіть інвентаризацію наявної побутової техніки та кухонного обладнання. Що зі старої обстановки залишиться, а від чого ви плануєте позбутися на новій кухні
Це заняття під силу не тільки професійним дизайнерам, але і вам. Для креслення підійде звичайний листок в клітку. У масштабі слід дотримуватися точність, наприклад 1м – 2 клітинки. Розмістіть на вашому кресленні всі побутові прилади, корпусні і м’які меблі, позначте плиту, мийку, холодильник, робочу поверхню і ін.
Якщо у вас дуже маленька кухня, постарайтеся задіяти кожен метр площі по-максимуму, не забуваючи про кути, поверхнях стін, нішах та інше. Заощадити простір допоможе і правильний вибір меблів, зверніть увагу на модульні системи та меблі-трансформер
Одне з найскладніших рішень для багатьох сімейних пар – визначення стилю інтер’єру і колірного рішення. Жіноча стать прагне до затишку і красі, чоловічий до функціональності і простоті оформлення. Ідеальний варіант – компроміс, яким може
стати класичний або сучасний стиль в нейтральних пастельних тонах. Додати затишку і розставити акценти в приміщенні можна за допомогою декоративних елементів, текстилю, домашніх рослин, посуду.
Якщо у вас немає певних ідей або хочеться дізнатися про останні тенденції на ринку меблів – вирушайте на сайти салонів, інтернет-магазинів, фабрик і т.д. Крім нових і нових видів для кухні, ви завжди зможете дізнатися приблизну вартість гарнітурів на сьогоднішній день
Плануйте приблизну суму, яку ви можете витратити на покупку кухні перед відвідуванням меблевого салону. Так як вибір повинен бути серйозним і усвідомленим, це варто зробити заздалегідь, не потрапляючи під враження від асортименту або умовлянь консультантів. Знаючи приблизну вартість виробів з матеріалів,
які ви вибрали для своєї кухні, ви зможете прорахувати приблизну підсумкову вартість всіх меблів. Не забувайте, що на ціну впливає кількість полиць, механізми, якість фурнітури, малюнки на фасаді та інше
Визначтеся з декількома салонами або магазинами, чий асортимент вам підходить найбільше, і обов’язково відвідайте їх перед покупкою. Зробіть, так звану, пробну покупку. Спілкуйтеся з консультантами, просіть поради по плануванню і вибору кухні на підставі вашого плану, запропонуйте скласти готовий проект на комп’ютері.
Продумайте кількість тумб і шаф, а потім вибирайте «начинку» і додаткові полиці. Обміркуйте і обговоріть з рідними необхідність кожної полиці, скриньки та іншого наповнення. Можливо, ви схиляєтеся до вбудованої побутової техніки на новій кухні і деякі шафи вам потрібні абсолютно порожніми. Дізнавайтеся ціну на всю «начинку», консультуйтеся про всі можливі варіанти наповнення.
Як правило, в сучасних меблевих салонах, продаються не тільки кухонні гарнітури, але і побутова техніка, освітлювальні прилади, декор та інше. Здійснювати покупку в одному місці завжди вигідніше і простіше. По-перше, можна підібрати все необхідне в одному стилі і підібрати за кольором. По-друге, на таку велику покупку, як правило, продавці роблять знижку.
Купуючи кухонний гарнітур в магазині або салоні, будьте готові до того, що меблі привезуть в розібраному вигляді. Для простоти і зручності, консультанти пропонують замовити послугу складання меблів на дому, як правило, вона коштує чимало, близько 10% від загальної вартості. Окремо можна замовити монтаж і установку побутової техніки, сантехніки. Весь процес у професійних майстрів займає до 8 годин, тобто практично повний робочий день. Можна спробувати зібрати кухню і самостійно, але тільки за умови наявності певних навичок, інструменту та точної інструкції.
У деяких випадках, кухні привозять в зборі, але це стосується тільки елітних виробів з клеєного каркасом. Готова зібрана кухня зі звичайного магазину, як правило, викликає підозру. Це може говорити про покупку виставкового екземпляра і про проблеми в подальшій експлуатації.