Якщо ви ніяк не можете визначитися зі стильовим напрямком вашої кухні, але точно знаєте, що вам до душі затишок, м’які пледи, пухнасті килими, чистота, класична література і колекційний фарфор – вам варто звернути увагу на традиційний стиль кухні.
Кухня в традиційному стилі, в наш час популярна, і користується високим попитом як у господарів просторих заміських будинків, так і звичайних міських квартир. Професійні дизайнери все частіше черпають натхнення в класиці, архітектурі й інтер’єрах Європи і Америки, звертають увагу на прекрасні предмети старовини. Традиційні кухні приносять в будинок комфорт і тепло, затишок і сталість. Їх часто відносять до еліти, подібні інтер’єри прикрашають кращі будинки. Вони не виходять з моди, не вимагають додаткових змін з плином часу.
Секрет популярності цього стилю криється і в особливій атмосфері. У таких приміщеннях кожна деталь, кожен предмет – все пов’язано загальним стилем, гармонійно і впорядковано. У створенні традиційного стилю кухні використовують перевірені часом і самі затребувані прийоми, починаючи з елементів античності і до наших днів. Головне завдання, при створенні такого інтер’єру – правильний баланс старовини, кухні в класичному стилі і сучасності. Саме це додасть будь-якому приміщенню індивідуальність, енергію, самобутність і ту неповторну родзинку, яка виділить його з тисячі.
Ідеї декору традиційної кухні
Справжній дизайн інтер’єру в традиційному стилі не зможе стати закінченим з порожніми полицями, стінами або повною відсутністю декору. Це одне з головних умов, так як саме деталі надають приміщенню завершений вигляд. У декорі сучасної традиційної кухні на піку популярності живопис, скульптура і колекції рідкісних, старовинних предметів. Це можуть бути антикварний фарфор, старовинні книги, рідкісні статуетки, екзотичні квіти або рослини. Важливо і розташування декору, всі предмети в просторі повинні стояти або парно, або невеликими групами.
Фінальним акордом прикраси кухні в традиційному стилі будуть, звичайно ж, тканини, килими, всілякі декоративні деталі. Актуальними пишні складки, важкі дорогі тканини, плісировка, тонкий невагомий тюль, ламбрекени, текстиль з квітковим візерунком, орнаментами, мережива. Окрасою для вікон можуть бути і лаконічні римські штори, і мереживна павутинка, і дорогі портьєри з важкої розкішної тканини.
Секрети обробки традиційної кухні
Витончена ліпнина гармонійно впишеться в інтер’єр кухні в традиційному стилі. Вона заповнить простір між підлогою, стінами або стелею, прикрасить віконні або дверні прорізи. За допомогою ліпнини створюють розкішні фрагменти на стінах, молдинги штучних каменів, з легкістю зонируют приміщення, моделюють простір. Актуальна тенденція цього року – різьблені візерунки не тільки в переходах між стінами і стелею, але і на всій площі. У просторих приміщеннях ліпнина виглядає вишукано і аристократично, а ось господарям маленьких кухонь варто використовувати її в невеликих кількостях.
Традиційна колірна палітра
У виборі дизайнерських меблів в традиційному стилі не прийнято використовувати яскраві акценти, занадто насичені, кричущі кольори. Перевага віддається нейтральною палітрі, благородним відтінкам, натуральним природним квітам. Домінує кремово-бежева гама, сірий, молочний, шоколадний. Їх поєднують з глибоким червоним або бордовим, зеленим і синім кольором. Однак в сучасних інтер’єрах можна побачити не тільки традиційну колірну палітру, а й свіжі соковиті відтінки зелені, бірюзи, лимонні відтінки.